Zavřít
Navštíviť E-shop

Rodinné vinárstvoVÍNO HRUŠKA
Tvoríme víno, ktoré snúbi jedinečný terroir a umenie ôsmich generácií vinárov

„Začínal som ako obchodný zástupca vo Vinárskej spoločnosti Blatnička. Tá bola pod tlakom odberateľov, ktorí nám neumožňovali priamy kontakt so zákazníkom. Pritom zákazník je náš najväčší partner, s ktorým musíme hovoriť a dbať na jeho požiadavky. Preto sme si s manželkou založili firmu VÍNO HRUŠKA pod rovnakou značkou, ktorá nám otvorila prostredníctvom nového podnikateľského modelu priamu cestu k našim doterajším aj novým, verím, že spokojným, zákazníkom.“

Stanislav HRUŠKA
konateľ spoločnosti

História spoločnosti

Korene histórie nášho vinárstva siahaju do roku 1842, kedy sa píšu prvé zmienky o našej rodine ako o vinároch, v katastri obce Blatnice, kedy sa Tomáš Hruška staral celkovo o 4 hektáre vinohradov.

Potom sa pestovanie a výroba vína stala hlavnou činnosťou všetkých generácií našich predkov, ktorí si s každou novou generáciou odovzdávali cenné informácie a skúsenosti ohľadom pestovania vinnej révy. Jeden z dôležitých historických zvratov v stratégií pestovania vinnej révy v našom rodinnom kruhu bolo zavedenie strihania viníc na jeden vodorovný ťažeň s desiatimi očkami.

Zistiť viac o histórii vinárstva

Vízia spoločnosti

Iba kvalita, pozitívne vnímanie a emócie, ktoré naše produkty a značka u zákazníkov vzbudzujú, nám zabezpečia výhodu nad konkurenciou a prinesú úspech. 

Zistiť viac o našej vízii

Vinice a terroir

Unikátny terroir Bielych Karpát dodáva vínam nezameniteľný a jedinečný charakter. V Blatničke a okolí momentálne obhospodarujeme 80 hektárov viníc.

Zistiť viac o viniciach
Design a štýl sec photo

Design a štýl

„Design VÍNO HRUŠKA v sebe ukrýva jednoduchosť a kontrast farieb, ktoré vedú k elegancii. Štýl je použití kombinácie prírodných materiálov, doplnených kovovými prvkami a teplým svetlom. Dominantným materiálom je drevo, najlepšie škrabaný masív a kov, najčastejšie nerez, ako elegantný a moderný prvok. Prírodným doplnkom interiéru aj exteriéru je kameň, ktorý s použitím bielych sviečok rôznych veľkostí a rozmerov navodí pocit pohody a odpočinku. Veľmi rada používam kombináciu teplých farieb pre upokojujúci pocit a kontrastných tmavých farieb pre eleganciu. Táto kombinácia prináša veľa energie, ktorú všetci potrebujeme. VÍNO HRUŠKA si nesie skôr decentný, jednoduchý, ale teplo vyžarujúci štýl.“
Libuše Hrušková

Winery Ranch VÍNO HRUŠKA

Malý rodinný ranch vznikol spojením lásky k zvieratám a prírode. Na začiatku bol veľký sen, ktorý sa pomalými krôčikmi pretváral v krásnu skutočnosť a realitu.

Viac o Winery ranchi